Co jsme také řekli

19.4.10: Šárka: Básně píše básňanka.

22.3.10: Šárka: "Budíky opravuje budíkář."

11.3.10: Maťo: "Kdy už budeme mít tu hyperaktivní tabuli?" Rozuměj interaktivní tabuli :o))); Péťa ve tvořivém psaní- lev je samec od samice jménem lvice :o)

8.3.10: Čteme pohádku o Mášence a medvědovi a pak si o ní povídáme... Maťo: "No, Mášenka se vlastně sama dostala do problémů!! Kdyby nevařila tu kaši, kdo ví, co do ní dala, medvěd by do chaloupky nepřišel!"

17.2.10: Oliver si povídá s Magdou. Oliver: "Já rozumím polsky úplně všemu. Víš, proč? Moje mamka je z Polska a babička taky. A my jsme s bráchou jako její vnukové, tak ji rozumíme. A ty umíš polsky? Maga:"Já neumím, ale mám kamarádku Polanku a ta umí."

15.2.10: Kuba - ten, kdo opravuje - dělá - pokrývá střechy je pokrytec

25.1.10:  povídáme si o tom, které orgány se skrývají v hrudním koši a  Maťo vykřikuje: "Ještě trávník!"  (myslí tím jícen, který patří do trávicí soustavy)

18.1.10: Hanička - "Jooo, meluzína je to v čem jezdí ti bohatí lidé!" 

16.1.10: u zápisu do 1.tříd - šesťačka Dája - "Paní učitelko, jak to s něma můžete vydržet??! Řve to, neposlouchá to..." říkám: "Taky jste takoví byli" Dája: "No, já teda určitě ne!!"

4.12.09: Ráno přijdu do třídy, kde na mě čeká Maťo převlečený za Vinetua a říká: "Paní učitelko, už vím, který indián budete!Budete Klekí Petra!" Což mě rozesmálo a jen tak podotknu: "A víš, jak dopadl?" "Ano, vím, ale to nevadí, pak budu hlavním indiánem já!" :o)

1.12.09: Hledáme ve slově stejné hlásky, když tu Hanička vykřikne: "Já jsem na to kápla!"

27.11.09: Hanička: Dívá se pohoršeně na Béďu a říká: "Béďo! Ty tady máš přímo bordel!"

Je asi 10:30 a Béďa leží na lavici se slovy: "Já už jsem úplně zničený!"

20.11.09: Hanička: "Paní učitelko, víte jak se řekne anglicky ovčácký pes?" kroutím hlavou a Hanička říká:"No, přece sheepdog /šíp dog/!" sheep jako ovce a dog jako pes!"

9.11.09: Béďa dnes přišel v nové košili. Sedí, přemýšlí, usmívá se a pak vyhrkne: "Paní učitelko, já si v té košili připadám jako Indiana Jones!"

5.11.09: Dnes jsme si povídali o rozdělení savců do skupin podle obživy a snažili se přijít na to, kam zařadíme krtka. Říkám: "Včera nám Magda povídala o tygrovi a ten se živí masem, a proto je masožravec. Krtek tedy bude..." Maťo vykřikne:"Krtek je vegetarián." :o)

21.10.09: Dnes jsme si povídali o tom, že si máme donést nějakou zeleninu, ovoce nebo bylinky..děti se rozpovídaly o tom, co doma vše pěstují a co si zítra přinesou, když to už Ríša nevydrží a říká:"My doma nic nepěstujeme, ale pan trenér mi včera dal novou hokejku!" Čímž nám naznačil, že o zelenině už nehodlá dál nic poslouchat :o)))

Hanička: "Moje mamka a taťka jsou taky divní. Mamka je ze Slovenska a taťka zase z Polska." Povídali jsem si, jak budou vypadat naše slovenské, anglické, polské a ruské dny :o)

19.10.09: Dnes ráno mi Ríša už mezi dveřmi hlásí: "Paní učitelko, nejdu do družiny, dnes pro mě příjde babička!" A já v domění, že se jedná o babičku ze Slovenska, mu říkám: "Joo? Babička tady ještě je?" A Ríša na to,: "Néé, to je ta normální". :o))))))

9.10.09: "Kdo mi zopakuje, co si máte dát do aktovky?" Hanička se hlásí:"Máme si posbírat matematiku a všechny bebechy!" :o))))))

Vyprávíme si o Šípkové Růžence a já končím slovy "...princ v zámku našel v komnatě spící princeznu Růženku, políbil ji... a než stačím doříct větu, Niky zvolá: "Ježíši" a chytá se za hlavu :o))))

6.10.09:  Při práci s naší Kouzelnou krabičkou tvoříme věty podle vybraných obrázků tak, aby jejich název obsahoval nám známé hlásky... v jednom výběru se objevilo společně sluníčko a měsíc ... načež Ríša začne vykřikovat:"JÁ vím, JÁ, vím. JÁ JSEM NA TO ODBORNÍK!!" a začne spřádat vesmírné teorie a vysvětlovat střídání dne a noci. Mě nezbývá nic jiného, než zapnout přídavné světlo na mobilu a za pomocí glóbu prakticky ukazovat to, co Ríša vysvětluje... a pak, že je škola nudná :o))

23.9.09: Adélka:"A co s tím fotfoliem máme dělat?"

              Říkám dětem, co vše si mají dát do aktovky...poprvé, podruhé, potřetí a pro jistotu i počtvrté...spokojená sama se sebou, že všichni balí...do toho se  postaví Jindra a říká: "A co si máme dnes dát do aktovky?"..... uff,uff

11.9.09: Anička: "My jsme chtěli jít včera s bráchou na kolotoče, ale neměli jsme peníze, tak jsme prodali našeho křečka :o))) A dnes si musíme jít koupit nového :o)))"

7.9.09: Jindra: "A řekněte, že jsem byl hodný!" :o))) ... Vždy, když odcházíme domů.

4.9.09: Danielka: "A kdy už si budeme hrát?"  :o))))

2.9.09: Danielka, Péťa a jiní "....kdy už se budeme učit?"

           Jindra: "Už budeme jíst? Jsem hladový!" (v 8.30 :o)))

           Danielka: "Musím čůrat" (8:02)....najednou muselo 20 z 23 dětí :o))))))))))))))))))))))))))))))))))))))