Samostatné projekty dětí

Co je vlastně myšleno slovem projekt?

Slyšíme ho v různé souvislosti, v různých oborech, ale většinou s projektem v pravém slova smyslu nemají nic společného.

Pod slovem projekt si můžeme ve zkratce představit vše, co si žák vymyslí - téma, určí si cíl, cestu k němu zpracuje a vše odprezentuje. Možná to vypadá složitě, ale určitě to tak není :o) Chce to jen najít si svůj vlastní systém práce a dodržet předem stanovená pravidla.

V 1.třídě budeme hledat témata samostatných projektů hlavně v oblasti zájmu dětí.

Pokud se budeme věnovat projektům skupinovým nebo třídním, pojmeme je trochu "vědečtěji".

Možná se ptáte, zda můžete dětem pomoci i Vy. A já na to s nadšením kývám, protože se jedná o samostatné domácí projekty.

Bylo by určitě fajn, kdybyste si doma spolu sedli a pokusili se vybrat téma projektu - tedy s jakou zajímavostí nás chcete seznámit, do jaké oblasti zájmu nás uvedete..-, stanovili si výstup - tedy konečný výsledek celého projektu (kniha, časopis, plakát, vystoupení, scénka, divadlo...) a vytvořili plán, na jehož základě dosáhnete cíle.

 

Hned na začátku si ovšem musíte uvědomit, že to není Váš projekt, přestože budete mít v některé fázi určitě chuť do jeho průběhu zasáhnout více než byste měli :o))

Buďte rádcem a pomocníkem :o)

Tím by měla Vaše práce končit..., ale vlastně nemusí, protože v den D a hodině H Vás určitě bude mít rádo u sebe, abyste ho mohli u prezentace podpořit svou přítomností. A také Vy získáte zpětnou vazbu.

 

Určitě podpořte své dítě v každém jeho bláznivém nápadu :o))

DRŽÍM VÁM PALCE, přestože vím, že to nebudete mít jednoduché :o))))

A.Š.

P.S. Projekt můžete pojmout i jako vyprávění zážitků, příběhů - prožitých i vymyšlených..., ALE vše musí být podloženo nějakou "manuální" činností...ilustrované obrázky k vyprávění ve své knize, nebo nakreslené do vyrobených okýnek filmového pásu...fantazii se opravdu meze nekladou a když dáte hlavy dohromady, určitě vymyslíte něco úžasného :o))

Nebudete-li si vědět rady, klidně mě kontaktujte a nebo ještě lépe, nechte to na Vašem dítěti :o))

Vždyť je to přece jeho projekt.

 

jednotlivé projekty